Gribe Karşı En Etkili Çözümler Korunma Yolları 2018

Merhabalar, havalar bir sıcak bir soğuk durumda. Mevsim geçişlerinde hepimizin yaşadığı grip hastalığına karşı sizleri bilgilendirmek amacıyla ( aslında herkesin bildiği fakat uygulamadığı) yöntemleri anlatmak istedim.

Baş veya karın ağrısı
Baş dönmesi
Eklem ağrıları
Ateş
Halsizlik
İshal
Burun akması
Öksürük veya hapşurma

Gribe Karşı En Etkili Çözümler Korunma Yolları 2018

Bu belirtilerden en az birini veya birkaçını yaşıyorsanız üzülerek söylüyorum ki virüs vücudunuza bulaşmış ve yavaş yavaş bedeninizde bağımsızlığını ilan etmeye başlıyor demektir. İlk yöntem olarak kendinizi oldukça sıcak tutun ve bedeninizi yoracak işlerden uzak durun.
Kurtulma yolları
– Vücudumuza bol bol C vitamini depolayarak bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak ilk adım. Kesinlikle marketlerde ki marka meyve sularına yönelmeyin çünkü emin olun ev usulü taze sıkılmış meyvelerin yerini hiçbir şey tutamaz. Manavımızdan alacağımız yarımşar kilo portakal ve mandalina bize bu hastalık sürecinde yeterli olacaktır.

– Burun akması bildiğiniz gibi gribin olmazsa olmazı. Burnunuz deyim yerindeyse şelale gibi delice akıyor olabilir. Kesinlikle kağıt havlu kullanmayın. Bunun yerine 10 dakikada bir burnunuzu bolca ılık suyla temizleyip sümkürün. Böylesi daha sağlıklı, çünkü kağıt havlu bir süreden sonra burnunuzun kenarlarını yara yapar ve sürekli kullandığınız için tik haline gelir. Yani burnunuz akmasa bile akıyormuş gibi hissetmenizi ve daha çok kağıt havlu heba etmenizi sağlar.

– Bol bol dinlenin ve uyku düzeninizi yerinde tutun. Uykunun bu hastalıkla ne alakası var diye düşünebilirsiniz fakat ortalama 8-9 saatlik bir uykuyla güne dinç başlamak size kendinizi iyi hissettirir ve halsizliğinizi alır.

– Çeşitli haplar veya şuruplar kullanmak yerine bitki çaylarına yönelin. Büyüklerinizin bu konuda illaki bir fikri vardır. Onlara danışın ve aldığınız tariflerle kendinize sıcak bir karışım hazırlayın.

– Gece uyumadan önce sıcak bir duş alın. Bu bedeninizi rahatlatır ve zaten grip olduğunuz için sizi iyice mayıştırır ve iyi bir uyku çekmenizi sağlar.

– Bir limonu ortadan ikiye bölün ve yemek kaşığına iyice sıkın. Daha sonra bolca tuzlayın ve için. Bu yöntemle öksürüğünüzün kesileceğinin garantisini verebilirim.

– Akşam yemeğinizde çorbayı eksik etmeyin. Sıcak bir çorba boğazlarınıza iyi gelecektir.

Bu konu ile ilgili eklemek istediklerinizi ve yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim, herkese geçmiş olsun. 🙂

Share your thoughts