Google Adsense Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılmalıdır? – Yüksek Kazanç!

Merhaba arkadaşlar.

Bir çok webmasterin hayalindeki bir konuya değinmek istiyorum bugün, google adsense gelirini arttırmak. Bir çok website sahibi bana göre çok büyük bir hata yapıyor, sitenin heryerini reklamla dolduruyor. Arkadaşlar ne kadar çok reklam koyarsanız o kadar tıklama alırsınız mantıgıyla hareket etmek benim için yanlış. Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı öncelikle sitenin görünümüne, reklamların gözünü yorup yormamasına bakar. Benim tavsiyem sitenize en fazla 3 adet görüntülü reklam bir adet ise bağlantı reklamı almanızdır.

Adsense Yüksek Kazanç için Örnek Reklam Yerleşimi;

Logonun yanına 728×90 boyutunda dikdörtgen bir reklam.
Sitenin sağ tarafına göz yormayacak insanları rahatsız etmeyecek bir şekilde 300 x 250 reklam.
Yazının en üst kısmına bir bağlantı reklamı; yazıyla ilgili bağlantı reklamları çıktıkça insanların ilgisini çekebilir.
Yazının en alt bölümüne 468×60 bir alan bu reklam ise insanlar yazıyı okuduktan sonra yazı ile bağdaşan reklamlar ile insanların ilgisini çekebilir.

Sizler için kendi hazırlamış oldugum bir kaba taslak göstermek istiyorum. Bu kaba taslağımızda yukarıda anlattıgım reklam biçimleri ile ilgili örnek bir websitenin koyabilecegi yerleri gösterdim. Herkes sitesinden çok fazla gelir elde etmek ister, bunu fazla reklam ile yapmak sitenizin hitini düşürür. Şahsen ben bir siteye girdigimde cok fazla reklam varsa benim gözümü yoruyorsa bir daha girmem. O yüzden düzenli göz yormayacak 3 reklam göz yoracak 5 reklamdan daha iyi gelir sağlar 😉

Hazırladıgım taslak;

Share your thoughts